Úvodní stránka Tisk Mapa stránek RSS

 

 


POLOHA HOTELU:


Praha: 80 km
České Budějovice: 50 km
Plzeň: 110 km

GPS: 49°24'46.798''N, 14°40'0.278''ENAVŠTIVTE JIHOČESKÝ TÁBOR, MĚSTO PLNÉ HISTORIETábor je město na jihu Čech na řece Lužnici. Se svými 35 tisíci obyvateli je po Českých Budějovicích druhým největším městem v Jihočeském kraji. Spolu se Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí pak vytváří městskou aglomeraci se skoro 47 tisíci obyvateli. Město, jehož centrum je památkovou rezervací, je významným centrem turistického ruchu. Lákadlem pro návštěvníky je zejména historie husitského hnutí. Kliknutím na obrázky budete přesměrování na videoprohlídku města Tábor. (Zdroj www.tabor.cz)

Před založením města Tábor: Na místě současného Tábora je prokázáno osídlení z doby halštatské a laténské (mohlo zde existovat keltské oppidum ve 2. století př. n. l., ale není to příliš pravděpodobné). Zaznamenán byl i nález mince císaře Hadriána z doby římské. Ve třináctém století zde nechal Přemysl Otakar II. postavit hrad Hradiště. Z roku 1368 máme doklad zdejších pánů Hněvka a Konráda. Pak mají oblast v moci páni z Ústí. V této době už stál kostel svatého Filipa a Jakuba pod hradem. (Zdroj www.tabor.cz)


PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI V TÁBOŘE

Během staletí prošlo město mnoha stavebními proměnami, ale svůj středověký charakter si uchovalo až dodnes. Historické jádro je díky systému zástavby a množství zachovaných památek městskou památkovou rezervací. (Zdroj www.tabor.cz)